Trzykrotny sukces Przemka Wolaka

     19 kwietnia 2024r. w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbył się finał XI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Do finału przystąpiło 229 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z Nowego Sącza i regionu. Z tej dużej liczby uczestników po sprawdzeniu wiedzy w formie pisemnej i ustnej wyłoniono laureatów.

Przemek Wolak ucz. kl.VI a  – jest jednym z  dziesięciu laureatów w kategorii ucz. kl.IV-VI  Brawo !!!!

To najświeższy sukces Przemka, wcześniej znalazły rozstrzygnięcie inne konkursy, w których dzięki swej genialnej wiedzy i umiejętnościom pokonał licznych konkurentów zdobywając tytuł :

  • Finalisty Małopolskiego Konkursu Historycznego “Wiek srebrny Rzeczypospolitej, czyli okres panowania królów elekcyjnych od 1572 do 1696 roku.”
  • Laureata XXIX Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego, „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą”

Uzyskując drugi wynik wśród laureatów ma szansę wziąć udział w Zawodach Laureatów z całej Polski. Gala Finałowa odbędzie się w Warszawie.

Przemku jesteś wielką dumą swoich Rodziców i naszej szkoły.

Po stokroć gratulujemy Ci i życzymy nieustającej wytrwałości w poszerzaniu wiedzy.