Jeden dom tylko mamy, więc o niego bardzo dbamy!

A tym domem jest nasza planeta Ziemia.🌎 Dlatego też z okazji Dnia Ziemi starsi i młodsi  Mickiewiczacy pokazali jak zadbać o naszą planetę. Włączyli się do akcji ,,Sprzątamy dla Polski”! Dzień Ziemi był zatem okazją dla naszych uczniów i przedszkolaków do sprzątania okolic. Klasa IV a i Va podjęli akcję porządkowania okolic Dunajca i Parku Strzeleckiego. Choć pogoda nie rozpieszczała, uczniowie zaopatrzeni w rękawice, worki i mnóstwo energii, przystąpili do działania. Wyprawę w teren poprzedziły przygotowania  i sprawdzenie wiedzy na temat ekologii i zdrowego stylu życia. Z kolei przedszkolaki już 18 kwietnia zabrali się za porządkowanie okolic przedszkola. Wynikiem ciężkiej pracy było wiele worków zebranych śmieci i mnóstwo radości i satysfakcji z dobrze wykonanych zadań.