„Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną.” Nikołaj Gogol

„Masz wiele talentów, o których nawet nie wiesz. Cała tajemnica polega na tym, by je odnaleźć.” Daniele Steel

Z nastaniem wiosny nauczyciele naszej szkoły cyklicznie organizują Festiwal Mickiewiczowskich Talentów. Jest to doskonała okazja, aby zmotywować uczniów do prezentowania swoich talentów, a także rozbudzić ich uzdolnienia i zainteresowania. 17 kwietnia 2024, podczas tegorocznej edycji festiwalu uczniowie prezentowali swoim kolegom talenty  w następujących kategoriach: śpiew, recytacja, taniec akrobatyczny, teatr jednego aktora i gra na instrumencie. Tegoroczne występy z powodzeniem dowodzą, że przedstawianie swoich pasji jest świetną zabawą.

Zgłoszeni przez wychowawców uczniowie oceniani byli przez jury w trzech kategoriach wiekowych:

– dzieci grup przedszkolnych

– uczniowie edukacji wczesnoszkolnej

– uczniowie klas IV-VII

W tym roku Jury nagrodziło występy następujących uczniów:

Oddział „Średniaki”   reprezentował Miłosz Połeć, którego wyróżniono za recytację wiersza „Skarżypyta”

Oddział Starszaki reprezentowała Klara Pałka , która za recytację wiersza „Zły humorek” została nagrodzona 1 miejscem

W grupie  klas I-III        kategoria: śpiew

1 miejsce za wykonanie piosenki : Dzięki, że jesteś tu” zdobyła Lena Majsterek z klasy IIa

2 miejsce za wykonanie piosenki „ W moim ogródecku” zdobyła Lena Kaliciecka z klasy I a

W kategorii klas I-III        recytacja

1 miejsca za recytację utworów „Ptasie radio” i  „ Zły humorek” otrzymały : Gabriela Mordarska z klasy II b i Klara Pałka z oddziału „ Starszaki”

2 miejsce zdobyła Joanna Janik z klasy II a za recytację utworu „ Ojczyzna”

W tej kategorii jury przyznało również dwa wyróżnienia dla Maksymiliana Rumina za wykonanie utworu

„  Abecadło” oraz dla Miłosza Połeć z grupy przedszkolnej „ Średniaki” za wykonanie wiersza „ Skarżypyta”

W kategorii klas I-III        taniec i akrobatyka sportowa

1 miejsce za taniec akrobatyczny na kole otrzymała Zuzanna Lisowska z klasy II b

2 miejsce za taniec akrobatyczny taniec nowoczesny zdobyła Emilia Siedlarz z klasy II a

3 nagrodę  za taniec z pomponami otrzymały uczennice klasy III b – Maria Barankiewicz i Gabriela Bielecka

W kategorii wiekowej klas IV-VII śpiew

1 miejsce zdobył Mikołaj Romul- Pomietło z klasy IV b za wykonanie piosenki autorskiej

Wyróżniono również występ Julii Jeleń z klasy IV a za wykonanie piosenki „ Dzięki, że jesteś tu”

W kategorii wiekowej klas IV-VII  gra na instrumencie

1 miejsce  przypadło Mateuszowi Jodłowskiemu z klasy VII a za grę na saksofonie utworu

„ Fly me to the moon”

Jury wyróżniło również występ  uczennicy klasy VI b Katarzyny Skrzyńskiej za grę na skrzypcach.

W kategorii wiekowej klas IV-VII  taniec i akrobatyka sportowa

Za taniec artystyczno- akrobatyczny nagrodzono uczennice z klasy IV a : Anastazję Jurek, Elenę Kosińską, Gabrielę Bońkowską i Lovelyn Otta

W kategorii Teatr Jednego Aktora nagrodzono Nikodema Borucha z klasy IVa za interpretację utworu Adama Mickiewicza „ Pani Twardowska”

W kategorii recytacja klas IV-VII    wyróżniono występ uczennicy klasy Va – Majki Kuźmy za interpretację utworu Adama Mickiewicza „ Pierwiosnek”

Uczniowie zgromadzeni na widowni oddawali również swoje głosy na wybranego wykonawcę w odpowiednich kategoriach wiekowych. Decyzją publiczności I nagroda przypadła

Mikołajowi Romul- Pomietło z klasy 4b , 2 nagroda Mateuszowi Jodłowskiemu z klasy VII a i kwartetowi tanecznemu z klasy IV a : Anastazja Jurek, Gabriela Bońkowska, Lovelyn Otta oraz Elena Kosińska.

W kategorii klas I-III , publiczność doceniła talent Zuzanny Lisowskiej z klasy II b oraz Marii Barankiewicz i Gabrieli Bieleckiej z klasy III b.

Czekamy na kolejną eksplozję mickiewiczowskich talentów w przyszłym roku!