Wiersze łączą…

W środę 13 marca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu odbyła się impreza biblioteczna dla przedszkolaków. Niezwykłe inscenizacje do wierszy polskich autorów takich jak: Jan Brzechwa, Maria Konopnicka, Aleksander Fredro oraz Anna Widzowska – Pasiak pt. ,,Polscy autorzy dzieciom”. Inscenizacje te przygotowane i przedstawione były przez młodzież i dzieci z Ukrainy, z Kółka Aktorskiego Fundacji ,,JRS Poland” w Nowym Sączu. Przedstawienie reżyserowała Pani Olena Saratova z Charkowa. Wiersze w prostej, ale pięknej scenografii oraz oprawie muzycznej recytowali po polsku dzieci i młodzież z Ukrainy. Całość ujęta była w atrakcyjną formę audiowizualną, co sprawiło, że przedstawienie było nie tylko edukacyjne, ale i widowiskowe! Pełne humoru wiersze polskich poetów wspaniale zintegrowały występujące dzieci z małymi widzami.