Przemek nie odpuszcza…

Uczeń kl.VI a Przemysław Wolak w tym roku szkolnym postanowił zmierzyć się z trzema konkursami historycznymi o różnej tematyce. Od października sukcesywnie pokonuje kolejne etapy- szkolny, rejonowy , uzyskując na nich bardzo wysokie wyniki. Obecnie przed nim III etap i walka o tytuł finalisty bądź wyżej laureata, następujących konkursów:

• 14.03.2024r. – etap ponadwojewódzki XXIX Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego, „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą”,
  • 20.03.2024r.- etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Historycznego “Wiek srebrny Rzeczypospolitej, czyli okres panowania królów elekcyjnych od 1572 do 1696 roku.”
  • 19.04.2024r. -etap wojewódzki XI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”

Szeroki zakres materiału historycznego, obszerna literatura do przeczytania na poziomie szkoły średniej, a przecież Przemek jest dopiero uczniem klasy szóstej!

Jesteśmy pełni podziwu dla pasji, pracowitości, umiejętności Przemka.

Życzymy wszelkiego powodzenia, wytrwałości na tej ostatniej prostej. Będziemy trzymać kciuki!

Zostań Przemku po trzykroć laureatem!