Święto Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza

We wtorek, 19 grudnia uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. Świętowanie rozpoczęły klasy trzecie, które złożyły wiązankę kwiatów na sądeckich Plantach pod pomnikiem naszego patrona, Adama Mickiewicza. Następnie cała wspólnota szkoły uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej, prowadzonej przez ks. Bartłomieja Musiała. Po modlitwie, na sali gimnastycznej spotkali się wszyscy związani ze szkołą im. Adama Mickiewicza, zaproszeni emeryci, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Pani Agnieszka Kogut przypomniała zebranym historię powstania naszej szkoły, a Pan dyrektor podziękował wszystkim, którzy mają udział w tworzeniu kolejnych kart historii.

Następnie wręczył nagrody uczniom , którzy zwyciężyli w konkursach związanych ze szkołą i naszym patronem. Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na prezentację części artystycznej. Jako pierwsi wystąpili zwycięzcy konkursu recytatorskiego, Gabriela Mordarska, Natalia Basiaga i Nikodem Boruch. Następnie klasa 2 b przedstawiła bajkę ,,Koza, kózka i wilk” udowadniając, że nie zawsze koza jest mądra po szkodzie. Jako, że nasz patron Adam Mickiewicz urodził się 24 grudnia jego święto nierozerwalnie łączy się z Bożym Narodzeniem . I w klimat świąteczny wprowadzili nas najmłodsi Mickiewiczacy z grup przedszkolnych przedstawiając magiczne i wyjątkowo piękne Jasełka. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w uroczystościach.