Klasa 3 a w Zagrodzie Edukacyjnej

PODŁAŹNICZKI, ŚWIATY I ZAPACH PIERNIKÓW… W miniony czwartek klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej “Skrawek Nieba” Łosie. Uczniowie uczestniczyli tam w warsztatach pt. “W oczekiwaniu na gwiazdkę”✨. Zajęcia były okazją do rozmów o bożonarodzeniowych zwyczajach i tradycjach naszych babć, wykonania kartek świątecznych i ozdób. Kolejną atrakcją było własnoręczne wykonanie i zdobienie pierniczków🤎🧑‍🍳.

Podczas warsztatów nie zabrakło tradycyjnego śpiewania kolęd🎶 i ubierania choinki🎄. Jak na grudniowy czas przystało, udało się też znaleźć czas na zabawy na śniegu🛷. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przy stole, degustacją wigilijnych potraw, którą poprzedziło składanie sobie życzeń i łamanie się opłatkiem. Żegnając się z gospodarzami zagrody, każdy otrzymał pachnące sianko na wigilijny stół. Jesteśmy już gotowi na święta 😊.