Miesiąc: listopad 2025
Zakończyliśmy drugą edycję akcji charytatywnej z okazji Dnia Pluszowego Misia!

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI
Jak być bezpiecznym w sieci? Obecnie ciężko wyobrazić sobie świat bez Internetu. Znajdziemy tam mnóstwo informacji, ciekawostek i form rozrywki. Niestety to również miejsce gdzie czyhają na nas różne niebezpieczeństwa. Dlatego uczniowie klasy 8b przygotowali dla młodszych kolegów zajęcia mające na celu pokazanie jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Dziękujemy za piękną inicjatywę!
Lapbooki 6 b
W ramach omawiania lektury Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” uczniowie klasy 6b na lekcjach języka polskiego wykonywali lapbooki poświęcone temu utworowi. Prace wymagały nie tylko znajomości treści lektury, ale również kreatywności i umiejętności estetycznego opracowania informacji.
Uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą – ich lapbooki były kolorowe, przejrzyste, pełne ciekawostek, ilustracji oraz własnych przemyśleń na temat bohaterów i wydarzeń z książki. Powstałe prace robiły ogromne wrażenie i stały się pięknym podsumowaniem omawianej lektury.
Gratulujemy uczniom zaangażowania i pomysłowości!
Narodowe Czytanie utworów Jana Kochanowskiego w klasie 8a
W tym roku akcja narodowego czytania poświęcona została poezji Jana Kochanowskiego – poety renesansowego, który na trwałe zapisał się w historii polskiej literatury
Narodowe Czytanie zostało zapoczątkowane w 2012 roku. Obecny rok jest więc czternastą edycją tej imprezy.
W ramach tegorocznej edycji uczestnicy w całym kraju sięgają po dzieła Jana Kochanowskiego, by na nowo odkryć ich przesłanie. Uczniowie naszej szkoły dołączyli do tej ogólnopolskiej akcji.
W ramach projektu na lekcjach języka polskiego klasa 8a sięgnęła po utwory tego poety. Uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły, a następnie każdy z nich przygotował czytanie wybranych wierszy. Były to fraszki, pieśni i treny. Podczas prezentacji przedstawiono również zagadnienia dotyczące życia poety oraz jego wpływu na rozwój polskiej literatury.
Wydarzenie to było okazją do rozwijania zainteresowań literaturą epoki renesansu i kontaktu z kunsztownym językiem poezji wielkiego poety.
Obchody Dnia Niepodległości – Szkoła do Hymnu
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości 7 listopada wszyscy uczniowie SP1 wzięli udział w akademii upamiętniającej odzyskanie w 1918r. niepodległości przez Polaków. Akademię przygotowali uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą. Opowiedziana przez nich trudna i długa droga naszych przodków do odzyskania niepodległości uzmysłowiła wszystkim czym tak naprawdę jest dla nas Ojczyzna. A wspólnie odśpiewane pieśni patriotyczne umocniły tę postawę. Dziękujemy za wspaniały przejaw patriotyzmu!
Jak co roku cała społeczność szkolna wzięła też udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do Hymnu”, gdzie o godzinie 11: 11 na szkolnym korytarzu wybrzmiały słowa czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego! Bo każdy Polak, nawet mały zna na pamięć hymn swój cały!
II miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Książka najlepszym przyjacielem”
Jak co roku uczniowie z sądeckich szkół podstawowych wzięli udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Książka najlepszym przyjacielem”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu. Tegoroczna edycja poświęcona była niezwykle barwnej i lubianej bohaterce literatury dziecięcej – Pippi Pończoszance. Uczestnicy prezentowali wybrane fragmenty książek Astrid Lindgren, ukazując odwagę, humor oraz wyjątkową osobowość Pippi.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
klasy II – IV
klasy V – VII
Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły , Mikołaj Romul -Pomietło, startujący w kategorii klas V – VII zdobył II miejsce, prezentując piękną i pełną wyrazu interpretację tekstu.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć oraz rozwijania recytatorskich pasji!
Jesteśmy z Ciebie dumni! 🎉
Projekt ,,Dwujęzyczne Maluchy”
Informacje dla rodziców dot. projektu oraz terminów zgłoszeń. ( patrz zakładka)
Informacja o projekcie Dwujęzyczne maluchy
Konkurs Fotograficzny ,,Jesień w obiektywie”
Kącik czytelniczy w naszej bibliotece pełen czytelników!

Z ogromną radością obserwujemy, jak uczniowie coraz chętniej spędzają przerwy w bibliotece. Nasz kącik czytelniczy, stworzony dzięki dofinansowaniu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRC), stał się ulubionym miejscem wielu dzieci.
Podczas przerw uczniowie sięgają po książki z półek lub przynoszą swoje wcześniej wypożyczone lektury i z zapałem oddają się czytaniu. 📖
Zainteresowanie jest tak duże, że często brakuje miejsca dla wszystkich! To dla nas najlepszy dowód, że warto inwestować w rozwój czytelnictwa i tworzyć przyjazne przestrzenie do obcowania z książką.
Zapraszamy wszystkich spragnionych ciszy i kontaktu z książką!














