Mickiewiczacy w Sądzie Rejonowym

Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych włączyli się w obchody Dnia Wymiaru Sprawiedliwości, który przypada 23 maja. Młodzi obywatele skorzystali z zaproszenia sędziów i pracowników Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, by móc bliżej poznać ich zawód i miejsce, w którym pracują. Podczas wizyty dzieci mogły dowiedzieć się z jakimi sprawami przychodzi się do sądu, uczyły się składać i przygotowywać teczkę na akta sądowe, mogły usiąść na fotelu sędziego i wydać wyrok zatwierdzając wszystko uderzeniem sędziowskiego młotka. Ciekawą atrakcją było zwiedzanie sali sądowej, podziemnego garażu i cel dla oskarżonych. Na zakończenie, grupy otrzymały książkę z dedykacją a każdy z uczestników pamiątkową kartkę, na której mógł własnoręcznie przybić pieczęć z wizerunkiem Temidy – bogini sprawiedliwości, prawa i wiecznego porządku.