Przedszkolaki w remizie strażackiej

W ostatni dzień kwietnia odbyła się wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Dzieci brały udział w krótkim wykładzie na temat pracy strażaka oraz  odpowiednich zachowań w razie zagrożeń. Dzięki uprzejmości Panów Strażaków przedszkolaki mogły obejrzeć samochody, a także niektóre pomieszczenia znajdujące się w budynku. Każde dziecko zmierzyło strój strażaka, a także siedziało w wozie strażackim. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały węże, prądownicę i inne elementy wyposażenia wozu, mogły też zobaczyć jak daleko tryska woda ze strażackiego węża. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaka do akcji po rurze. Przekonały się jak  cenna jest każda minuta i szybkie działanie. Dziękujemy Strażakom za miłe przyjęcie i możliwość bliższego poznania niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaka.👩‍🚒 👨‍🚒