4b w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

W poniedziałek 20.11.2023r. uczniowie klasy 4b gościli w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Udział w interdyscyplinarnych zajęciach pozwolił uczniom na rozwijanie wyobraźni twórczej i abstrakcyjnego myślenia.

Uczniowie ilustrowali utwory Jana Brzechwy techniką 3 D, tworząc książeczki sensoryczne. Dużo radości i satysfakcji przyniosło uczniom kreatywne wykorzystanie różnorodnych faktur i materiałów w pracy. Na zajęciach zagościł również teatrzyk Kamishibai z opowiadaniem” Przygody Pingwina Pingo”- o nieznośnych śmieciach w oceanach. Historia ta stała się dla uczniów inspiracją do zilustrowania pomysłów na ograniczenie zanieczyszczeń i ochronę przyrody na wspólnych plakatach.  Wspólna zabawa i nauka przyniosły wszystkim dużo radości i satysfakcji.