Wyjście do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Dnia 31 października 2023 roku uczniowie klasy 7 wzięli udział w uroczystych obchodach 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Państwowej na Sądecczyźnie. Wydarzenie to upamiętniało rozbrojenie Garnizonu Austriackiego i zawiązanie Powiatowej Rady Likwidacyjnej w Nowym Sączu. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali audioinscenizacji wydarzeń sprzed 105 lat. Wzięli też udział w Apelu Poległych. Dużo emocji wśród młodzieży wzbudziła defilada oddziałów Kompanii Reprezentacyjnej Straży Granicznej, Orkiestry Reprezentacyjnej SG oraz innych grup mundurowych z naszego miasta.

Ciekawym punktem programu było też śpiewanie piosenek patriotycznych. Na zakończenie organizatorzy zaplanowali smaczny poczęstunek – gorącą grochówkę żołnierską. Wśród naszej grupy nie było jednak chętnych do próbowania tego przysmaku. Może zniechęciła ich długa kolejka…?