Kółko ekologiczne 3R

24 października rozpoczęło swoją działalność ,,Kółko ekologiczne 3R”. W myśl zasady Reduce-Reuse-Recycle członkowie poruszyli temat szkodliwej folii i reklamówek jednorazowych. Czy wiecie, że średnio Polak używa około 300 reklamówek rocznie (tylko JEDEN raz). Torebki te rozkładają się od 100 do 500 lat, szkodząc środowisku, ludziom i zwierzętom. Członkowie kółka ,,3R” świadomi tych zagrożeń podczas zajęć podjęli działania mające na celu ograniczenie użycia sklepowych zrywek. Sami uszyli wielorazowe torebki na owoce i warzywa, a pierwsza próba zapakowania słodkości wypadła bardzo pomyślnie. A ty co wybierzesz???

Planetę czy plastik???? Na kolejne zajęcia zapraszamy w listopadzie. Jesli masz nie do końca zapisany zeszyt, zabierz go i pokażemy Ci co zrobić w ramach idei ,,3R”. Zapraszamy!