W wehikule czasu- od Troi Karpackiej do Generatora Nauki

12 października klasy czwarte wzięły udział w szkolnej wycieczce do Trzcinicy i Jasła. Niezwykle wrażenia towarzyszyły uczestnikom podczas zwiedzania prastarego grodu zwanego Troja Karpacką.

W Jaśle natomiast przenieśliśmy się w czasy zaawansowanej technologii, zwiedzając muzeum –Generator Nauki. To miejsce, gdzie każdy miał możliwość uczestniczenia w różnorodnych eksperymentach naukowych. Tam pojęcia z dziedziny fizyki, biologii, chemii nie są tylko trudna teorią, ale praktycznym działaniem. Mogliśmy przemieszczać się na poduszkowcu, sterować łazikiem marsjańskim, doświadczyć tego, jak czuje się człowiek w warunkach zmniejszonego przyciągana ziemskiego.

Nie zabrakło też uczty dla naszego podniebienia. Podczas warsztatów kulinarnych w pizzerii sami tworzyliśmy pizzę wg własnych upodobań smakowych A na deser… muzeum lizaka i własnoręcznie wytworzony lizak na pamiątkę.

Zapamiętamy te wyprawę- byliśmy historykami, naukowcami, kucharzami, cukiernikami…. Ach … tyle wrażeń.