Dzieci – dzieciom – pomoc dla Ukrainy

Szkoła jest tym miejscem, gdzie dzieci uczą się pomagać tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Dziś takiej pomocy wymagają, osoby, mieszkające na Ukrainie. Na początku października w naszej szkole odbyło się losowanie. Losy zawierały informację co można przynieść w darze dla dzieci ukraińskich. Każdy mógł losować lecz nie każdy musiał przynieść. Mickiewiczacy ochoczo przystąpili do akcji i składali pomoce szkolne, żywność długoterminową oraz chemię domową.

Potem pomogli zapakować wszystko do kilkudziesięciu pudeł i przekazali p. Iwonie Romaniak, by zawiozła paczki potrzebującym. Po raz kolejny wspólna akcja zorganizowana przez p. Anitę Zontek i fundację „Bratnia dusza” z naszym udziałem zakończyła się sukcesem.