Miesiąc: kwiecień 2026
Daj innym nadzieję!
Siatkarskie emocje na najwyższym poziomie! 🏐
W dniach od 14 do 24 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbyły się międzyklasowe rozgrywki w piłce siatkowej. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród zawodników, jak i kibiców, którzy licznie dopingowali swoje klasy.
Rywalizacja była bardzo zacięta – każda drużyna dawała z siebie wszystko, walcząc o każdy punkt. Mecze obfitowały w efektowne zagrywki, widowiskowe obrony oraz dynamiczne akcje przy siatce. Nie brakowało również emocjonujących momentów, kiedy o zwycięstwie decydowały ostatnie piłki setów.
Zawodnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale także duchem fair play i wzajemnym szacunkiem. Turniej był świetną okazją do integracji uczniów oraz promowania aktywności fizycznej.
Całe wydarzenie dostarczyło wielu pozytywnych emocji i na długo pozostanie w pamięci uczestników oraz kibiców. A oto wyniki tych zmagań!
Stadion nie tylko do piłki nożnej
Spotkanie autorskie na stadionie
W ubiegły czwartek, 23 kwietnia 2026 r. w Sali VIP Miejskiego Stadionu w Nowym Sączu młodzi Mickiewiczacy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Jakubem Tylmanem – pedagogiem, autorem książek dla dzieci i popularyzatorem czytelnictwa. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści autora o jego pracy, książkach oraz o czerpaniu inspiracji. Nie zabrakło rozmów o tym, jak każdy może stać się „superbohaterem” w codziennym życiu – poprzez odwagę bycia sobą i empatię.
Po części literackiej na uczestników czekała niespodzianka, którą była możliwość wejścia na trybuny stadionu i obejrzenie na żywo treningu piłkarzy Sandecja Nowy Sącz.
To bogate w tak wiele dobrych emocji wydarzenie, z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych młodych czytelników.
Przemek w pięknym stylu kończy udział w konkursach historycznych na szczeblu szkoły podstawowej

Wiosno ! Uśmiech!
Wielkie sprzątanie

,,Światowy Dzień Ziemi ” – święto naszej planety ( 22.04.2026 r. )
Dbaj o Ziemię – kochaj świat , by był piękny wiele lat !
Podczas dzisiejszego wyjścia na spacer do pobliskiego parku wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego uczniowie klasy 3b i część uczniów z klasy 5a i 5b uczciła obchody ,, Światowego Dnia Ziemi „. Dzieci wyposażone w rękawiczki i worki , z entuzjazmem zbierały papierki i inne drobne odpady.
Była to doskonała okazja , aby w praktyce utrwalić zdobytą wiedzę na temat ochrony środowiska i wspólnie zadbać o nasze najbliższe otoczenie. Cieszymy się , że uczniowie tak chętnie chcą brać udział w takich wydarzeniach i zdają sobie sprawę, że nawet małe gesty pomagają chronić naszą planetę. Wspólnie możemy sprawić , że Ziemia będzie czysta, zielona i piękna dla przyszłych pokoleń.
Dzień Ziemi – sadzimy i dbamy o rośliny!
Z okazji Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia, uczniowie klasy 3a wzięli udział w wyjątkowej akcji ekologicznej. Każde dziecko posadziło lub posiało własną roślinkę, ucząc się przy tym odpowiedzialności oraz troski o środowisko naturalne.
Zajęcia miały na celu nie tylko rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, ale także kształtowanie postaw proekologicznych. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest codzienna pielęgnacja roślin oraz jak duży wpływ mają nasze działania na stan przyrody.
Każdy uczeń będzie teraz regularnie dbał o swoją roślinkę, obserwując jej wzrost i rozwój. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia zachęcą dzieci do dalszej troski o środowisko i przyczynią się do budowania dobrych nawyków na przyszłość. 🌱
Poezja Juliana Tuwima.
20 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVI Międzyszkolnym Przeglądzie Artystycznym Poezji Juliana Tuwima, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Sączu.
Naszą placówkę reprezentowali: Klara Pałka z klasy 2a w kategorii recytacji oraz Franciszek Białoń w kategorii poezji śpiewanej. Oboje odnieśli znaczące sukcesy – Klara zdobyła wyróżnienie, natomiast Franciszek wywalczył III miejsce.
Podczas wydarzenia wręczono również nagrody w konkursie plastycznym. W tej części także odnieśliśmy sukces – Aleksandra Żelichowska z klasy 3b otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich artystycznych pasji.
Konstytucja Challenge- trzymamy kciuki za Kacpra!
Ponadwojewódzki Konkurs „#KonstytucjaChallenge to konkurs wiedzy o Konstytucji RP i ustroju państwa” .
Głównym organizatorem i ogólnopolskim koordynatorem Konkursu jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Konkurs organizowany jest pod patronatem honorowym:
Marszałka Senatu RP, Wojewody Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
W tym konkursie naszą szkołę reprezentować będzie Kacper Zięcina uczeń kl. 8b .
Na etapie szkolnym i rejonowym osiągnął bardzo wysokie wyniki, co otworzyło mu drogę do ostatniego etapu – ponadwojewódzkiego, który odbędzie się 23 kwietnia 2026 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Mamy nadzieję, że pasja+ wkład pracy =SUKCES
Tego serdecznie życzymy Kacprowi. Trzymamy kciuki.


