Szkolny Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza
W ostatni wtorek odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Adama Mickiewicza. Uczniowie zaprezentowali wspaniałe interpretacje wybranych utworów, rywalizując w trzech kategoriach wiekowych: klas 1–3, 4–6 oraz 7–8. Jury oceniało poprawność recytacji, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.
Miejsca uplasowały się w następujący sposób:
* Kategoria klas 1–3
- I miejsce: Aleksander Jurek, kl. 3a
- II miejsce: Klara Pałka, kl. 2a
- III miejsce: Milena Wąsowicz, kl. 3a
- Wyróżnienie: Kora Romul – Pomietło, kl.2a, Antonina Kędzierska, kl. 2b
* Kategoria klas 4–6
- I miejsce: Gabriela Mordarska, kl. 4b, Nikodem Boruch, kl. 6a
- II miejsce: Tomasz Basiaga, kl. 5b, Mikołaj Romul – Pomietło, kl. 6b
- III miejsce: Nikola Komycz, kl. 5b, Anastazja Jurek, kl. 6a
* Kategoria klas 7–8
- I miejsce: Katarzyna Skrzyńska, kl. 8b
- II miejsce: Denys Chernii, kl. 8a
Konkurs przebiegł w miłej atmosferze, a wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i talentem. Uczniowie, którzy zajęli I miejsca w poszczególnych kategoriach, będą reprezentowali naszą placówkę na szczeblu międzyszkolnym już w najbliższy czwartek.
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim za udział!


8 grudnia uczniowie klas I-III wzięli udział w kolejnym z seansów projektu Kinoszkoła. Jako, że święta już blisko temat zajęć i tytuł filmu również był związany z Bożym Narodzeniem. Jednak tym razem najmłodsi odpowiedzieli sobie na bardzo ważne pytanie: ,,Co jest najważniejsze podczas Świąt”. A odpowiedź?? ,,Dobre uczynki to najlepsze podarunki nie tylko pod choinką!”
Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli wspaniałe sukcesy podczas I Festiwalu Piosenki Walta Disneya, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 8. Za sprawą niezwykłych występów uczestników przenieśliśmy się do magicznego świata baśni i muzyki znanej z filmów Walta Disneya. Festiwal był pełen radości, wzruszeń i bajkowej atmosfery, która udzieliła się całej publiczności.
Nasza Szkoła została wybrana do udziału w prestiżowym projekcie „Moc relacji w edukacji – łączymy żeby zmieniać”; realizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W piątek 28 listopada w naszej szkole odbyła się wyjątkowa zabawa andrzejkowa dla uczniów klas młodszych. W rolę gospodarzy i animatorów wcielili się uczniowie klasy 8B, którzy przygotowali pełen andrzejkowych atrakcji program. Podczas zabawy dzieci mogły tradycyjnie sobie powróżyć, przepowiedzieć sobie przyszły zawód czy imię wybranka lub wybranki serca. Nie zabrakło też czasu na taniec i wspólną zabawę przy muzyce! Po uśmiechać na twarzach dzieci widać, że zabawa była po prostu przednia.
W dniach 24-26 listopada, w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Historii i Tradycji Szkoły, w której udział wzięli uczniowie klas 3, 4, 6 i 8. Tegoroczni uczestnicy ponownie udowodnili, że doskonale znają dzieje naszej placówki, a także postać patrona – Adama Mickiewicza.