Wycieczka w średniowiecznym klimacie

W czasie deszczu dzieci się nudzą… Uczniowie klasy 2b absolutnie nie. Deszcz nie przeszkodził im przenieść się w czasie i zobaczyć, poczuć i posmakować jak wyglądało życie w zamku średniowiecznym oraz w osiemnastowiecznym Kasztelu. Wycieczka do Grybowa “Stara Baśń” i Szymbarku mimo deszczu była bardzo udana.
Uczniowie z zapartym tchem słuchali pradawnych legend, dowiedzieli się co to jest rekonstrukcja budowli oraz jak wyglądały zwyczaje ludzi mieszkających w dawnych czasach. Odwiedzili wiele zakamarków zamku, a z każdym z nich związana była jakaś historia.

W trakcie zwiedzania uczniowie przy pomocy rekwizytów i strojów wcielali się w różne postaci. Brali również udział w różnego rodzaju grach i zabawach średniowiecznych, np.: pieczeniu podpłomyków czy  turnieju kopistów na koniach. Wszyscy doskonale się bawili.