Sadzimy drzewka!

W maju uczniowie z klasy 5a, 5b i 3b wzięli udział w akcji sadzenia młodych dębów na terenie Nowego Sącza. Do akcji przyłączyły się dzieci z klasy 0a, które posadziły drzewko na terenie należącym do naszej szkoły.

Warto wspomnieć, że sadzonki drzewek starszych wyrosły z żołędzi, które uczniowie zasadzili jesienią w ramach praktycznych zajęć na lekcjach biologii oraz w świetlicy szkolnej. Następnie młodzież przez kilka miesięcy dbała o swoje roślinki, aby na wiosnę móc posadzić młode drzewka.

Akcja była związana z Dniem Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia. Celem projektu jest szerzenie świadomości ekologicznej młodych Polaków, jak również aktywne zaangażowanie ich w ochronę przyrody jako niezwykle cennego czynnika ekologicznego. Dzięki akcji sadzenia drzew młodzież uczestnicząca w projekcie miała okazje osobiście przyczynić się do ochrony fauny.

Pamiętajmy, że:

  • drzewa zapewniają nam tlen i oczyszczają powietrze,
  • wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie,
  • są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.