Wiwat Maj, Trzeci Maj!

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii Polski, uczniowie z klasy 5a pod opieką p. Agaty Gajkowskiej przygotowali uroczystą akademię. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami związanymi z historią naszego kraju, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Dzieci recytowały wiersze, mówiące o tych wydarzeniach, o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze były przeplatane piosenkami m.in. „Ojczyzno ma”, „Flaga” i „Witaj, majowa jutrzenko…” do wykonania, której włączyli się wszyscy zebrani w sali gimnastycznej. Zwieńczeniem apelu był taniec z flagami. Nie byłoby tego święta, gdyby nie ci, co podsunęli myśl, aby stworzyć „cud majowy”, który zaowocował uchwaleniem 3 Maja 1791r. ustawy zwaną Konstytucją 3 Maja.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z akademii.