„Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste”

Flaga Polski to jeden z trzech symboli narodowych obok godła i hymnu. Flaga Polski doczekała się swojego święta, które przypada na dzień 2 maja, między Świętem Konstytucji 3 maja a Świętem Pracy. Trzeba przyznać, że Dzień Flagi jest bardzo uroczyście obchodzony w naszym kraju. Polacy pokazują swoje przywiązanie do Ojczyzny wywieszając przy domach biało-czerwoną flagę.

Wygląd naszej flagi nie jest skomplikowany – na fladze widnieją dwa, równej szerokości, pasy w kolorze bieli (na górze) i czerwieni (na dole). W dniu dzisiejszym uczniowie z klasy 3b na zajęciach z kreatywności samodzielnie wykonali flagi, które zabrali do domów, aby uczcić święta majowe i zaprezentować postawę patriotyczną. Zwieńczeniem zajęć było wspólne odśpiewanie pieśni o tematyce związanej ze zbliżającymi się świętami.