Skąd się wzięła sól w Bochni?

Uczniowie klasy II a wybrali się 31 marca na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Wcześniej jednak wykonali na zajęciach lekcyjnych doświadczenia z odparowywaniem słonej wody. Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni dzięki Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej było niezwykłą podróżą w czasie przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni. Ta podróż przez historię górnictwa solnego rozpoczęła się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi.

Uczniowie mieli możliwość wraz z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa i Bocheńskiego Skarbnika poznać historię wydobywania soli na przestrzeni wieków. Mali turyści zwiedzili komory solne o charakterystycznym kształcie, piękną wykutą w soli kaplicę, obserwowali rzeźby solne oraz dawne górnicze narzędzia i urządzenia. Na zakończenie uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach plastycznych i sportowo- rekreacyjnych. Zakupione pamiątki i otrzymane od Bocheńskiego Skarbnika sakiewki z solą długo jeszcze będą przywoływać podziemne słone wspomnienia.