„Wszystko, co możesz sobie wyobrazić, jest prawdziwe.”

Na nasze zajęcia z kreatywności zawitała wiosna i powróciła plastelina. Tym razem została wykorzystała jako „farba” do malowania wiosennych krokusów. Technika to świetne ćwiczenie sensoryczne oraz udoskonalające koncentrację u dziecka.

W drugiej części zajęć uczniowie malowali nitką. To magiczna zabawa plastyczna dla dzieci, ponieważ nitka “tańczy” na papierze jak chce, a efekty końcowe są nieprzewidywalne.

Interpretacja otrzymanych obrazów przerosła nasze oczekiwania. Jedni widzieli kubek z gorącą czekoladą, kwiaty, inni góry, zwierzątka, a nawet wulkan w trakcie erupcji. Taka forma zajęć to także okazja do ćwiczeń małej motoryki  oraz doskonalenia precyzji ruchów dłoni i palców. Oglądając efektowne wzory dziecko rozwija wyobraźnię.