Mamy laureata Konkursu Historycznego!

Przemysław Wolak, uczeń klasy 5a jako jedyny uczeń z sądeckiego powiatu został laureatem Konkursu Historycznego organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się tylko 106 uczniów z klas 4 – 8 województwa małopolskiego. Aby zostać laureatem uczeń musiał zdobyć 95% punktów. Laureatami konkursu z historii w województwie małopolskim zostało tylko 21 uczniów. Zatem znalezienie się w czołówce najlepszych historyków w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu naszego ucznia. Przemka osiągnięcie zostanie wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga zarówno od ucznia, jaki i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy. Na wszystkich stopniach konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) uczniowie rozwiązywali pisemny test zawierający zadania z historii z zakresu klas 4 – 8. Zagadnienia często znacznie wykraczały poza program szkolny, zadania wymagały logicznego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego, a następnie uzyskać tytuł laureata. Przemek każdy etap konkursu traktował jak nowe wyzwanie, z którego wywiązywał się wzorowo, a wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem. Ucznia do konkursu przygotowywała p. Krystyna Zoń. Gratulujemy ogromnego sukcesu!