Tydzień zdrowego odżywiania w oddziale zerowym i u starszaków w przedszkolu

Wy nie wiecie, a ja wiem, co dzień witaminy jem.
I w owocach i w warzywach,
Każda się w nich sprytnie skrywa.
Choć to taka odrobinka, ta malutka witaminka.
Zdrowia naszego zawsze pilnuje
I naszym wzrostem dobrze kieruje,
bo gdy witaminy ochoczo jemy,
zdrowo i pięknie rośniemy.

 

Tu sałata, jeszcze ogóreczek i czerwony pomidorek zagościły na wiosennych kanapkach przygotowanych przez dzieci z oddziału zerowego. Ahh… Ile radości i uśmiechu towarzyszy przy samodzielnym przygotowaniu zdrowych i kolorowych kanapek.

Następnie dzieci zapoznawały się z tematem higieny, zasadami zdrowego odżywiania i ich wpływu na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jako podsumowanie wykonały plakaty z piramidą zdrowego stylu życia oraz symbolicznego ludzika z podziałem na zdrowe i niezdrowe produkty. Oby taka selekcja szła im równie dobrze w praktyce, a dzieci niech od najmłodszych lat sięgają po wartościowe produkty.