Kartki pocieszajki dla osób starszych

Uczniowie z naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami wzięły udział w akcji organizowanej przez Samorząd Uczniowski ”Kartki Pocieszajki” dla osób starszych z Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu. Zebraliśmy ponad 50 kartek. Młodzi autorzy tych miłych upominków, wykazali się kreatywnością, wrażliwością, chęcią niesienia pomocy i sprawiania radości innym. Wykonanie kartek z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, było doskonałą okazją do porozmawiania z dziećmi na temat relacji międzypokoleniowych oraz, by wyrazić Babciom i Dziadkom swą wdzięczności i szacunek oraz pamięć o osobach, które często czują się samotne i opuszczone.

W dniu dzisiejszym Mickiewiczacy pod opieką przewodniczącej Rady Rodziców, p. Anity Zontek i naszej absolwentki Wiktorii, kartki zostały przekazane starszym osobom z Domu Pomocy Społecznej. Dyrekcja tej placówki , bardzo dziękuje wszystkim za okazane serce, empatię i pamięć okazaną jej podopiecznym.
Wszystkim twórcom cudownych kartek, składamy wyrazy wdzięczności za udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu.