Święto Szkoły 2022

We wtorek, 20 grudnia obchodziliśmy Święto Szkoły. Świętowanie rozpoczęły się już przed południem, gdy najmłodsi Mickiewiczacy złożyli wiązankę kwiatów na sądeckich Plantach pod pomnikiem naszego patrona, Adama Mickiewicza. Następnie cała wspólnota szkoły uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej, prowadzonej przez ks. Bartłomieja Musiała. Po modlitwie, przeszliśmy do budynku szkoły, gdzie w sali gimnastycznej Jedynki prowadząca wydarzenie, pani Dominika Ratyńska przywitała zebranych gości, emerytów, dyrekcję, nauczycieli i uczniów, a następnie oddała głos pani dyrektor, Jolancie Bodziony. Pani dyrektor nagrodziła uczniów oraz zespoły klasowe, które zaprezentowały się podczas mickiewiczowskich konkursów. Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na prezentację części artystycznej.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Tomasz Basiaga z klasy II b z recytacją wiersza pt. ,,Komar, niewielkie licho”. Tuż po nim widzowie mogli podziwiać dwa przedstawienia teatralne. Pierwsi wystąpili uczniowie klasy III b pod opieką pani Ingi Wygody z przedstawieniem pt. ,,Żaby i ich króle”. Tuż po nic na scenie pojawili się uczniowie klasy V a przygotowani przez panią Agatę Gajkowską,. Piątoklasiści przygotowali utwór pt. ,,Powrót taty”. Kolejne występy wprowadziły świąteczną atmosferę. Dzieci z przedszkola, uczniowie klas: II a, IV a, V b i VI a zaśpiewały przepiękne, polskie kolędy i pastorałki. Rozśpiewana publiczność mogła podziwiać świąteczny taniec w wykonaniu uczniów klasy III a przygotowanych przez panią Wiolettę Dziedzinę, a także przedstawienie teatralne Mickiewiczaków przygotowane pod opieką pani Alicji Basiagi i pani Agnieszki Kogut. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w uroczystościach. 🥰