Hu hu ha,  hu hu ha zima na jarmark zawitała !

Ze względu na spore, nocne opady śniegu zmuszeni byliśmy nieco ograniczyć ilość stoisk podczas III dnia Jarmarku Bożonarodzeniowego. Pogoda nie pokrzyżowała planów artystom, którzy na scenie wystąpili zgodnie z harmonogramem imprezy. Dziękujemy, że byliście z nami!

Przez trzy dni spotykaliśmy się na placu przy naszej szkole. W pięknej scenerii świątecznych lampek i płatków śniegu wspólnie przygotowywaliśmy się do zbliżających Świąt Bożego Narodzenia. Dzieliliśmy się radością, uśmiechem i życzliwością, a przy tym dobrze się bawiliśmy przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd oraz pastorałek.

Co działo się w trzeci, finałowy dzień imprezy?

Tuż po rozpoczęciu na scenie pojawiła się Schola Dzieci Bożych św.Kazimierz Nowy Sącz. Później sceną zawładnęli artyści z Teatrzyku Integracyjnego Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Gniazdo” ze Starego Sącza. Zdolni artyści przygotowali w tym roku własną, przepiękną interpretację „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickens’a. Następnie zaprezentowały się zespoły Pomponiki i Pompon Team z Pałac Młodzieży w Nowym Sączu i z Panią Instruktor Dorota Gwiżdż uczyli uczestników jarmarku sylwestrowych układów tanecznych. Na finał wystąpił Zespół Muzyczny Veritas. Niestety ze względów bezpieczeństwa musieliśmy zamknąć niektóre stoiska. Dziś ręcznie wykonane ozdoby choinkowe oraz stroiki sprzedawali nasi uczniowie wspólnie z rodzicami, a wolontariusze naszej grupy Monika Sadłoń Joanna Leśniak Honorata Kruczek serwowały pyszne świąteczne ciasta. Były z nami również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowej. Jarmark uroczyście został zamknięty przez Marcina Strakosza, wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 1.

Dziękujemy wszystkim za obecność

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i dyrekcji „Jedynki”, pani Anicie Zontek i panu Bartkowi Niemiec za ich bezinteresowną i pełną zapału pomoc w organizacji jarmarku. Dziękujemy wszystkim wystawcom, a także wolontariuszom za kolejną społeczną pracę dla wspólnego dobra :)))

Fot. Damian Radziak – Elescir Fotografia