Drugi dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego już za nami!

To już drugi dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego organizowanego w naszej szkole wspólnie z Wyznaczamy Nowe Kierunki. Kto jeszcze z nami nie był albo chce nas odwiedzić jeszcze raz pozostała tylko jedna i ostatnia szansa. Dziś zaczynamy o 13:00 i jesteśmy dla Was do 17:00. Zapraszamy do Jedynki na wspólne kolędowanie i nie tylko !

A co działo się wczoraj?

II dzień jarmarku został oficjalnie otwarty przez dyrektor szkoły Jolantą Bodziony i wolontariusza Bartosza Niemca. Następnie scenę przejęli nasi nauczyciele i rodzice uczniów, którzy wystąpili w mikołajkowym przedstawieniu “Ratujemy Święta”. Po „uratowanych świętach” na scenie pojawili się Młodzi Mickiewiczacy wraz ze swoimi wychowawcami:

– zerówka, pod opieką wychowawczyni Agnieszka Kogut

– 1A, pod opieką wychowawczyni Alicji Basiagi

– 3A, pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Noworyty,

– 4A, pod opieką wychowawczyni Doroty Nowak,

– 5B, pod opieką wychowawczyni Krystyny Zoń,

– 5A, pod opieką wychowawczyni Agaty Gajkowskiej.

W II dniu Jarmarku odwiedziła nas również Schola Dzieci Bożych św.Kazimierz Nowy Sącz., a także młode i utalentowane tancerki z Szkoła Tańca Adelante Nowy Sącz.

Spacerując po placu szkoły, można było zaopatrzyć się w żywe choinki, które przywieźli leśnicy z Nadleśnictwo Nawojowa, Lasy Państwowe. Ozdoby choinkowe sprzedawali rodzice naszych uczniów „Jedynki”, a ciepłe dania serwowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowej i z Janczowej. Na stoisku naszych wolontariuszy można była kupić pyszne ciasteczka oraz ozdoby, które dziś sprzedawali Joanna Leśniak, Agnieszka Krerowicz, Magdalena Matusik, Monika Sadłoń, Justyna Szczypuła i Michał Ryznar.

Kolejny dzień byli z nami również Pan Zdrówko, czyli Pawel Zychowski z przyprawami oraz kawami i herbatami z całego świata, a także artystka ludowa Małgorzata Polańska-Kubiak. Piękne ręcznie wykonane ozdoby sprzedawała Dorota Gwiżdż Sądecka Skrzyneczka oraz rodzice uczniów “Jedynki”.

Dzisiejsza niedziela to już ostatni dzień Jarmarku Świątecznego. Bawcie się razem z nami od godziny 13:00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowego Sącza oraz okolic

Fot. Damian Radziak – Elescir Fotografia