Startujemy! Jarmark Bożonarodzeniowy – dzień I

Pierwszy dzień II Jarmarku Bożonarodzeniowego już za nami!

Dzisiaj, 9 grudnia na scenie wystąpili przedszkolaki i uczniowie z naszej szkoły, a na stoiskach królowały świąteczne specjały i tradycyjne ozdoby choinkowe  W sobotę kontynuujemy Jarmark. Starujemy o 16:00. Przybywajcie!!!

 

Jarmark organizowany przez nasza szkołę i Fundację Wyznaczamy Nowe Kierunki oficjalnie otworzył tuż po godzinie 16:00 Krzysztof Głuc, Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza wraz z Jolantą Bodziony, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nowym Sączu oraz Anitą Zontek, Przewodnicząca Rady Rodziców, a zarazem wolontariuszką Wyznaczamy Nowe Kierunki.

Później sceną zawładnęli uczniowie z Jedynki. W pierwszej kolejności zaprezentowali się przedszkolaki z grupy średniaków i starszaków, które są pod opieką Eweliny Kalicieckiej i Katarzyny Sromek, a także Agnieszki Wańczyk i Anny Sobczyk. Następnie wystąpili uczniowie klas:

1B, pod opieką wychowawczyni Renaty Piątkowskiej,

2A, pod opieką wychowawczyni Katarzyny Ciaputy,

2B, pod opieką wychowawczyni Dominiki Ratyńskiej,

3A, pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Noworyt,

3B, pod opieką wychowawczyni Ingi Wygody,

6A, pod opieką wychowawczyni Joanny Głuc.

 

Nasz jarmark odwiedził też Święty Mikołaj, z którym dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. Natomiast na stoiskach można było kupić tradycyjne ozdoby choinkowe i stroiki, które wykonali uczniowie placówki z rodzicami i nauczycielami. Dania na ciepło serwowały Panie z Koła Gospodyń Wojskich z Ptaszkowej.

Odwiedzając stoisko naszej Grupy można było zakupić od wolontariuszy Monika Sadłoń, Joanna Leśniak, Justyna Szczypuła i Michał Ryznar ciasta oraz pierniczki. Pan Zdrówko, czyli Pawel Zychowski przywiózł przyprawy z całego świata oraz aromatyczne kawy i herbaty, a leśnicy z Nadleśnictwo Nawojowa, Lasy Państwowe żywe choinki. Były z nami także artystki ludowe Małgorzata Polańska-Kubiak i Marcelina Kubiak, które prezentowały tradycyjne rękawice furmańskie, a na stoisku Sądecka Skrzyneczka można było zakupić nietuzinkowe świąteczne prezenty. Dziś odwiedziła nas również Baba z gór, czyli Zuzanna Długosz, która zaprosiła dzieci na warsztaty lukrowania pierniczków.

Fot. Damian Radziak, Elescir Fotografia