Wycieczka do fabryki bombek

Na bombki już czas 18 listopada Starszaki oraz Zerówkowicze wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Wieliczce. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z procesem wytwarzania bombek choinkowych, sprzętami i narzędziami niezbędnymi do ich produkcji. Odwiedzając poszczególne stanowiska fabryki i słuchając opowiadania przewodnika dzieci poznały drogę szklanej bombki od momentu jej formowania aż po pakowanie.

Wzięły również udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonały własną bombkę choinkową. Dzieci podziwiały także pięknie zdobione bombki, w różnych kształtach i kolorach w miejscowym sklepiku. Dodatkową atrakcją był Park Trampolin, który urozmaicił pobyt w fabryce i pozwolił spożytkować nadmiar energii. Podróż minęła w cudownej atmosferze pełnej śmiechu, śpiewu i dobrej zabawy, która towarzyszyła aż do powrotu do przedszkola.