Wycieczka 1a i 1b do Wieliczki

14 listopada klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Wieliczki. Najpierw dzieci odwiedziły Kopalnię Soli „Wieliczka” jeden z najcenniejszych zabytków wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Uczniowie odbyli podróż po krainie Solilandii i odkrywali baśniowe tajemnice wielickich podziemi to była świetna zabawa. Podczas podróży po solnych podziemiach odkrywcy rozwiązali rozmaite zagadki oraz bawiły się w towarzystwie skrzata – soliludka. Wędrówka odbyła się na szlaku Trasy Turystycznej. Dzieci podziwiały piękne komory, kaplice z rzeźbami solnymi, w tym najpiękniejszą kaplicę Św. Kingi, zobaczyli także maszyny i sprzęt górniczy.

Podczas wędrówki podziemną trasą poznali „Legendę księżnej Kingi”, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię, usłyszeli kompozycję F. Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad jednym z jezior solnych. Na trasie spotkali Skarbnika – Ducha kopalni, który przygotował dla uczniów zabawy i konkursy. Po długiej wędrówce wyruszyliśmy do fabryki bombek choinkowych.
Po zwiedzeniu fabryki uczniowie wzięli udział w warsztatach, w trakcie których, według własnego pomysłu malowali i ozdabiali bombkę choinkową. Na pamiątkę pobytu  każde dziecko zabrało do domu samodzielnie ozdobioną bańkę. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta  będą na pewno wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będzie wisiała ich piękna kolorowa bombka.
Cała wycieczka była piękną wędrówką śladami legend, historii, okazją do poznania wyjątkowych i pięknych miejsc w naszym kraju.