Wycieczka 1a i 1b do Wieliczki

14 listopada klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Wieliczki. Najpierw dzieci odwiedziły Kopalnię Soli „Wieliczka” jeden z najcenniejszych zabytków wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Uczniowie odbyli podróż po krainie Solilandii i odkrywali baśniowe tajemnice wielickich podziemi to była świetna zabawa. Podczas podróży po solnych podziemiach odkrywcy rozwiązali rozmaite zagadki oraz bawiły się w towarzystwie skrzata – soliludka. Wędrówka odbyła się na szlaku Trasy Turystycznej. Dzieci podziwiały piękne komory, kaplice z rzeźbami solnymi, w tym najpiękniejszą kaplicę Św. Kingi, zobaczyli także maszyny i sprzęt górniczy.

Bandura -ukraiński instrument ludowy

W listopadzie uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach plastyczno-muzycznych w MCK Sokół. Pani Iryna Hubiak, ukraińska artystka pochodząca z Tarnopola zademonstrowała unikatowy instrument, bandurę. Dzieci wykonawszy grzechotki i bębenki towarzyszyły bandurzystce w wykonaniu znanej piosenki ,,Hej Sokoły” opowiadającej o ojczyźnie prowadzącej.

Piosenka urzekła wszystkich Mickiewiczaków, bo długo po zakończeniu warsztatów jeszcze rozbrzmiewała na korytarzach naszej szkoły. Dziękujemy MCK Sokół za zaproszenie.