Kreatywnie i naukowo w klasie 3b

Piątkowe zajęcia z kreatywności w klasie 3b nabrały eksperymentalnego charakteru 🙂

W trakcie spotkania trzecioklasiści mieli do wykonania doświadczenia z wodą. Czas na pierwsze zadanie. Uczniowie do worka stunowego nalali wodę, a następnie woreczek przebili kredkami. Jedni robili to bardzo szybko, inni trochę wolniej. Zasada była jedna, kredka ma być wbita i musi wyjść na drugą stronę. Dzieci były zaskoczone, że woda nie wylewa się. Ale co się stanie gdy wyciągniemy lub poprawimy jedną lub kilka kredek? Ciecz się wylewa. Wykonany eksperyment trzecioklasiści porównali do urazu naszego ciała, gdy głęboko wbije się do niego obce ciało naruszając strukturę organizmu. Była to doskonała okazja do powtórki z pierwszej pomocy. W drugiej części spotkania uczniowie w eksperymencie poznali niezwykłe właściwości wody. Do słoika napełnionego po brzegi wodą tzw. menisk wypukły uczniowie podchodzili wrzucali po jeden, dwa a nawet trzy spinacze i?