Bierzemy udział w akcji “Szkoła do Hymnu” 2022

Po raz kolejny uczniowie i pracownicy z naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła do Hymnu” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. 10 listopada wszyscy uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1 spotkali się na szkolnym korytarzu by móc razem zaśpiewać hymn narodowy. W galowych strojach przyozdobionych biało-czerwonymi kotylionami odśpiewaliśmy hymn. Po ostatnich słowach drugiej zwrotki utworu z uśmiechem na ustach i radością w sercu machaliśmy biało-czerwonymi chorągiewkami, a uczniowie z klasy 1b prezentowali barwy narodowe trzymając w swoich dłoniach piernikowe mapki Polski. W tym samym czasie w naszym przedszkolu najmłodsze Mickiewiczaki w odświętnych strojach z biało-czerwonymi dodatkami również zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Po wykonaniu utworu, dzieci wraz z p. Agnieszką Wańczyk przypomniały nam, Polakom wiersz, który z pewnością każdy z nas pamięta ze szkolnych czasów.

W ten sposób Młodzi Mickiewiczacy i ich opiekunowie oraz pozostali pracownicy społeczności szkolnej wspólnie świętowali kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.