Akademia z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada

W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków.

Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach, 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 5b słowem i piosenkami oddali szacunek symbolom narodowym oraz wyrazili swoją miłość do Ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami.

Zgromadzeni na sali z zainteresowaniem wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego pod kierunkiem p. Krystyny Zoń. Podsumowaniem występu było wspólne odśpiewanie Marszu Dąbrowskiego. Dziękujemy za przygotowanie tak pięknej, wzruszającej i ważnej dla każdej Polki i każdego Polaka akademii.