Wycieczka 5a i 5b do Krosna

W piątek, 21 października uczniowie klasy 5a i 5b udali się na całodniową wycieczkę do Krosna i okolic. Swoją przygodę piątoklasiści rozpoczęli od wizyty w Krośnieńskiej Hucie Szkła. Młodzież poznała w jaki sposób powstają szklane przedmioty. W trakcie pobytu na terenie zakładu uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać pamiątkowe, szklane medaliony. Po bardzo intensywnym pobycie w hucie uczniowie udali się do Jasła. Ponieważ zbliżała się pora obiadowa, a przed kolejnymi atrakcjami należało uzupełnić braki energetyczne piątoklasiści samodzielnie, lecz pod czujnym okiem pani Dominiki i pana Marcina przygotowali pizze.

Po obiedzie przyszedł czas na słodkie co nieco. W Muzeum Lizaka uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać kilka cukierniczych ciekawostek, a „wisienką na torcie” była własnoręczna produkcja lizaków o arbuzowym smaku. Gdy już małe i duże głody zostały zaspokojone kierowca przewiózł wycieczkowiczów do skansenu archeologicznego Karpackiej Troi w Trzcinicy. Tym razem uczniowie przenieśli się w czasie i trafili do IX wieku. Pawilon wystawowy, spotkanie ze zwierzętami, chaty czy platforma widokowa to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na naszych uczniów. Historyczna podróż była już ostatnim punktem wycieczki. „Chociaż jednodniowa” przygoda trwała prawie 10 godzin to dostarczyła wiele radości, dużo wrażeń i wiedzy. Wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów.