Witamy Was w Rodzinie Mickiewiczaków

12 października 2022 r. w naszej szkole odbyła  się uroczystość ślubowania klas 1 i pasowania przedszkolaka. Wydarzenie zostało poprzedzone uroczystą mszą świętą, którą prowadził ksiądz Bartłomiej Musiał.

Ślubowanie i pasowanie… to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. Podczas uroczystości prowadzonej przez Natalię Basiagę i Aleksandrę Kulig z klasy 6a, pierwszoklasiści i przedszkolaki pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i tańczyć, a także recytować wierszyki. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie i pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektor Jolantę Bodziony. Pierwszaki z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

Następnie reprezentacja Samorządu Uczniowskiego w składzie Aleksandra Pędzich i Mateusz Jodłowski z klasy 6a wręczyli upominki dla Nowych Mickiewiczaków. To jeszcze nie koniec niespodzianek dla najmłodszych dzieci. Nowoprzyjęte przedszkolaki po pasowaniu zostały uhonorowane okolicznościowymi medalami, które wręczył dyrektor Marcin Strakosz. Następnego dnia uczniowie klas drugich powitali pierwszoklasistów. Aby umilić młodszym koleżankom i kolegom czas spędzony w trakcie przerw drugoklasiści przekazali dzieciom klocki do wspólnej zabawy.

Wszystkim pierwszoklasistom i przedszkolakom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.