Od żołędzia do dębu – ekologiczne działania piątoklasistów

We wtorek, 11 września uczniowie z klas piątych w ramach projektu z biologii uczniowie w parach założyli hodowle dębów z żołędzi. Po wcześniejszej eliminacji popękanych, zgniłych, niedojrzałych oraz robaczywych nasion pięcioklasiści umieścili żołędzie w ziemi, a następnie podlali nasiona. Teraz każda dwójka uczniów stanęła przed niełatwym zadaniem – opieką nad swoim żołędziem. Odpowiednia pielęgnacja nasion powinna dać początek roślinkom, które na wiosnę uczniowie posadzą w terenie. Dzięki akcji sadzenia drzew młodzież uczestnicząca w projekcie będzie miała okazje osobiście przyczynić się do ochrony przyrody.

Jeśli i ty chcesz posadzić swoje drzewko przesyłamy mały poradnik nt. hodowli dębu z żołędzia. Swoją przygodę rozpocznij od zebrania nasion np. w trakcie jesiennego spaceru. Co zrobić dalej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym pliku: Od żołędzia do dębu lub w Internecie.