Hej Bieszczady ! – Wycieczka klasy 8a

We wtorek, 21 czerwca klasa 8a po raz ostatni wspólnie przemierzała szlaki Bieszczad. Wiele niezapomnianych wrażeń i  pięknych wspomnień  dostarczyła podróż zabytkową Kolejką Bieszczadzką, z Cisnej do Balnicy, która prowadziła przez malownicze i nieznane zakątki Bieszczad. Uczniowie zwiedzili zaporę wodną w Solinie i poznali historie jej powstawania. Mieli również okazję poznać ciekawostki związane z Zalewem Solińskim i otaczającymi go terenami podczas rejsu statkiem po Jeziorze Solińskim.

 

 

 

Następnym punktem wycieczki było Ustronie Bieszczady, gdzie przygotowano dla grupy pyszne domowe jedzonko. Uczniowie zwiedzili również Park Miniatur Sakralnych i Ogrody Sensoryczne w Myczkowcach- najstarszej miejscowości w Bieszczadach. Znajduje się tu również druga zapora wodna, tworząca  Jezioro Myczkowskie. Świetne humory w doborowym towarzystwie i bogaty program wycieczki nie pozwalał  na nudę.