Uczniowie 8a wzięli udział w Festiwalu Nauki

W piątek 10 czerwca 2022r. uczniowie klasy 8a wzięli udział w „Festiwalu Nauki”, organizowanym przez Państwowa Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Wydarzenie to miło na celu propagowanie nauki, a przede wszystkim zaszczepienie u młodych ludzi pasji poznawania, tworzenia i udoskonalania świata w sposób przystępny i ciekawy. Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w  licznych pokazach i warsztatach, konkursach i  grach edukacyjnych łącznie z warsztatami językowymi i artystycznymi .

Ogromne wrażenie zrobiło na nich pokazy z ciekłym azotem i zastosowanie robotów mobilnych i robotyki w różnorodnych dziedzinach życia. Pozwoliło im to również dostrzec, jak wiedza, która posiadają,  może mieć  swoje przełożenie na praktykę. Poznali techniki twórczego myślenia i istotę pracy ratownika medycznego- zapoznali się  z wyposażeniem karetki, jak również samodzielnie, pod czujnym okiem specjalistów próbowali przeprowadzić  resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. Wiele się nauczyli poprzez różne formy poznawcze.