NIEPODLEGŁOŚĆ…

11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi.

Z tej okazji 9 listopada odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Całość została przygotowana przez uczniów klasy 8A oraz dzieci z zerówki szkolnej  i starszaków z naszego przedszkola.

 „Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi –

N I E P O D L E G Ł O Ś Ć.”