Klasa 2a „w podziemiach” ;)

Nasza klasa IIA wraz z wychowawczynią tegoroczne święto Dnia Dziecka spędziła na wycieczce do najstarszej na ziemiach polskich kopalni soli w Bochni. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zjazdu szybem górniczym oraz przejazdem podziemną kolejką. Po tych atrakcjach zostaliśmy przeniesieni do dawnych czasów. Obejrzeliśmy stare narzędzia, piękne rzeźby i niesamowite kopalniane kaplice. Poznaliśmy legendę o Świętej Kindze i jej pierścieniu, a także spotkaliśmy Skarbnika-ducha kopalni, którego opowieści słuchaliśmy z zachwytem.

Historię kopalni odkrywaliśmy dzięki wspaniałej pani przewodnik, która potrafiła odpowiedzieć na każde zadane pytanie. Byliśmy zachwyceni opowieściami przeplatanymi multimedialnymi prezentacjami. Po przejściu trasy przyrodniczej oraz przeprawie łodzią, przez zalaną solanką komorę, doszliśmy do podziemnego boiska sportowego i placu zabaw. Tam rozegraliśmy mecz, pobieraliśmy, pobawiliśmy się piłkami i zjedliśmy przygotowane przez rodziców przysmaki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonaldzie i zjedliśmy „małe co nieco”. Wycieczka dostarczyła nam wiele atrakcji, których zapewne długo nie zapomnimy.